Smak Brzeg - stołówka, sklepy, wyroby garmażeryjne
O firmie

Smak od lat tradycyjny

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe “SMAK” powstało w 1994 roku, w Brzegu jako firma rodzinna, której założycielem była Grażyna Sawicka.

krokiety z barszczemZakład od samego początku zajmował się produkcją wyrobów garmażeryjnych, ręcznie wytwarzanych, które były dostarczane do wielu lokalnych sklepów, na terenie Brzegu, Lewina Brzeskiego, Namysłowa oraz Opola.

W 1996 roku powstał pierwszy firmowy sklep. Pierwszy punkt, którego głównym celem była sprzedaż własnych wyrobów znajdował się w Brzegu przy ulicy Jagiełły.

W 2002 roku firma przeniosła produkcję do nowego lokalu oraz otworzyła stołówkę oferującą swoim klientom pyszne i tanie obiady. Wraz z powstaniem stołówki firma rozpoczęła działalność cateringową, która w początkowym okresie obejmowała współpracę ze szkołami i przedszkolami do których dostarczała obiady.

Kolejnym punktem rozwoju firmy było powstanie drugiego sklepu firmowego przy ulicy Chrobrego, który cieszy się dużym powodzeniem. W związku z zainteresowaniem klientów firma również w działalności cateringowej rozszerzyła swoją ofertę poprzez organizowanie przyjęć okolicznościowych, takich jak komunie, chrzciny, stypy jak również przyjęcia weselne.

W roku 2014 Smak powiększył swój zasięg o nowy sklep firmowy w Oławie a 2015 otwarty został punkt handlowy w Pasażu Słowackiego w Brzegu. Wkrótce otwarty zostanie kolejny sklep w Nysie.

Cel firmy

Celem firmy jest dalsze utrzymanie wysokiej i domowej jakości wyrobów oraz otwieranie kolejnych sklepów aby dotrzeć do jak największej liczby klientów, którzy będą mogli zjeść tak jak „u mamy”.

Fit Smak

W 2016 roku firma rozszerza ofertę cateringową o nową markę, która będzie skierowana dla osób chcących zrzucić zbędne kilogramy i utrzymać sylwetkę FIT.